A Regionális Atlétikai Központ adott otthont a Kölyökből Atléta Program (KAP) Országos Fesztiválnak, amelyen az ország régióinak legeredményesebb U10-es és U12-es csapatai mérték össze tudásukat és ügyességüket. Az esemény elsődleges célja nem csupán a versenyzés volt, hanem élményszerzés, a mozgás megszerettetése, az atlétika alapjainak játékos elsajátítása, valamint a sport közösségformáló erejének megtapasztalása.
– A gyerekek változatos versenyszámokban mérték össze tudásukat. 8×50 m váltófutás, sprint váltó, hosszú gátváltó, ötösugrás, medicinlabda dobás és mini Cooper futás is szerepelt a programban. A sok szülőnek, társuknak szurkoló osztályközösségeknek hála, a lelátó is benépesült, remek hangulatot biztosítva a versenyhez. Az ARAK U10-es csapata az előkelő negyedik helyen végzett. A csapat tagjai: Abonyi Emma, Csizmeg Nóra, Fazekas Bianka, Szente Lilla, Horváth Botond, Sipos Alex, Tőkés Levente, Zsolnai Kornél, Bácsai Bence. A fiatalok edzői: Darazsac Ágnes és Babos Rita. – tájékoztatott Tölgyesi Előd, az ARAK elnöke.
(Fotó: ARAK)











0 hozzászólás