Volán: újabb hosszabbításos meccs, ismét csak 1 pont

2022-10-30

Sorozatban harmadszor játszott hosszabbításba torkolló mérkőzést az osztrák bázisú jégkorongliga, az ICEHL alapszakaszában a Hydro Fehérvár AV19. Kevin Constantine együttese a Vienna Captals ellen győzni tudott a ráadásban (szétlövéssel) 2-1-re, Klagenfurtban 3-2-re kikapott, miként ma a sereghajtó Asiago vendégeként is csak 1 pontot szerzett (1-2), így nem tudott előrelépni a tabellán a tavalyi finalista, sőt visszaesett a 7. helyre.

Most úgy néz ki, hogy egy kisebb hullámvölgyben vannak a kék-fehérek, amiből minél gyorsabban ki kell jönniük, ellenkező esetben túl nagy lehet a lemaradásuk a riválisokkal szemben a biztos rájátszást érő pozíciókat illetően.

Most jól jöhet a négy napnyi szusszanás a sorok rendezésére, aztán bele kell állniuk Háriéknak egy kemény „villámmenetbe”, mivel pénteken este Grazban lesz jelenésük, majd másnap délután már hazai jégen az Innsbruck ellen.

Az ausztriai mérkőzés után egy jó kis buszozással éjjel 1-2 körül ér majd haza a társaság, a játékosok alhatnak is „gyorsan sokat”, majd már öltözhetnek is be a következő meccshez. Nem sorsdöntő, de igen fontos két találkozó lesz ez, mert újabb vereségekkel egyre távolodhat az élmezőny, két győzelemmel viszont meg lehet érkezni ismét az első 4-5 közé. Nagyon nem mindegy…