Volán: a Pustertal ellen a négy közé jutásért

Szerző: Mátay Balázs

2022-03-05

Kialakult a negyeddöntő párosítása a jégkorong ICEHL-ligában. Az osztrák bázisú nemzetközi bajnokság egyetlen magyar csapata, az alapszakaszt a 3. helyen záró Hydro Fehérvár AV19 a remek hajrával az 5. helyre befutó olasz Val Pusteria (Pustertal) ellen küld meg az elődöntőért. Az alapszakasz-győztes Salzburg a rájátszás után továbbjutó cseh Znojmót, a 2. pozícióban záró Villach az Olimpija Ljubljanát választotta, így a 4. Vienna Capitalsnak a címvédő, rekordbajnok, a negyeddöntőbe csak bónusz rájátszás által becsúszó Klagenfurt jutott. A Pustertal jó csapat, ezt az alapszakaszban bizonyította, ám a Volánnak talán soha nem volt ekkora esélye a legjobb 4 közé jutásra. Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párviadal szerdán, március 9-én Fehérváron kezdődik, majd kétnaponta váltott pályaválasztás mellett küzdenek a felek az első négy találkozón. Amennyiben szükség lesz további mérkőzésekre, azok 18.-ától ugyancsak kétnaponta kerülnek megrendezésre.

Az alapszakaszban a két egylet négyszer találkozott, s mindkettő a hazai meccseit hozta, azzal a pici különbséggel, hogy a Volán egy rendes játékidős 5-2 és egy hosszabbításos 5-4 által szerzett a Dél-tiroliak ellen 5 pontot, az ellenfél pedig ugyanezt az 5 egységet egy sima 7-3 mellett egy szétlövésbe, lutriba torkolló 4-3-as eredménnyel hozta össze.

Ezek alapján is kiélezett párharc várható, de mivel a ligában ez a Pustertal első idénye, a Volán pedig már hetedszer jutott a negyeddöntőbe, a rutin mindenképpen a fehérvári gárda mellett szól. No, meg persze az igazság is azt kívánná, hogy hat sikertelen próbálkozást követően végre siker koronázza az „Ördögök” próbálkozásait.