Volán: 25 percnyi ráadás után nyert a Salzburg

2022-04-05

Aligha hitte volna bárki, hogy egészen kiugró teljesítménnyel (a rájátszásban nyolc győzelem mellett egyetlen hosszabbításos vereséggel) eljut az osztrák bázisú jégkorong-bajnokság, az ICEHL fináléjáig a Hydro Fehérvár AV19, ahol éppen a liga kirakatcsapatával, a playoffban 8-0-ás győzelem-vereség mutatóval rendelkező Red Bull Salzburggal kerül szembe. A szinte hihetetlen sztori összejött, s az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc első mérkőzésén már hatalmas csatát vívtak egymással a küzdő felek, mutatván, hogy nem véletlenül ők és nem véletlenül ilyen parádés mérleggel kerültek a végjátékba. 1-1-es rendes játékidőt követően összesen 25 percnyi (!!) hosszabbításra volt szükség, hogy eldőljön az ütközet. Végül a hazaiak szerezték meg a győztes találatot már 3 a 3 ellen játszva, de ez az a meccs, amelynek csak papíron van egy győztese…

A Volán szenzációsan tartotta az alapszakaszt is megnyerő, nagyságrendekkel jobb lehetőségekkel rendelkező salzburgiakat, s ha van egy pici szerencséje, illetve a játékvezetők nem veszik el videózás után az első hosszabbítás közepén Hári győztesnek hitt találatát, akkor most az elismerés mellé öröm is párosulna.

No, de sebaj! Jöhet a második meccs csütörtökön, már Fehérváron. Alighanem pokoli hangulat lesz az „Ördögkatlanban”, mivel már előre elfogyott minden jegy, nemcsak erre, hanem már a jövő hétfői, második hazai találkozóra is! Hokiláz van a királyi városban? Igen! Egyértelműen.