Vizes vb: elődöntőben a magyar női vízilabda-válogatott!

2022-06-28

A negyeddöntőben nagy küzdelemben 7-6-ra legyőzte Ausztráliát a magyar női vízilabda-válogatott, így készülhet a régi rivális Hollandia elleni elődöntőre. Az „auszik” ellen Keszthelyi-Nagy 3, Rybanska 2 gólt lőtt, ők voltak a nyerőemberek, de az egészc sapat jelesre vizsgázott küzdésből. Nem ment jól az elején Bíró Attila együttesének,a mely később feljavult, s 2-3 után futott egy 3-0-ás etapot a második és a harmadik negyedben, ez döntött összességében.

A fináléért az a Hollandia következik csütörtökön, amely a görögöket verte simán, 12-7-re a negyeddöntőben és egyre jobb formába lendül. Igen komoly csatára van kilátás a 21.00 órakor kezdődő rangadón.

A másik ágon Egyesült Államok – Olaszország meccset rendeznek, ugyancsak csütörtökön, 16.00 órakor.

Férfi válogatottunk holnap, szerdán este 9-kor az olaszokkal csap össze az elődöntőért. Amennyiben nyer, az Egyesült Államok – Görögország mérkőzés győztese vár rá a legjobb 4 között.