Vidi: a „fehérvári Morata” jött, látott, döntött

2021-08-28

Felépítése, mozgása és stílusa miatt is a spanyol világsztárra, Moratára hasonlító spanyol-bosnyák támadó, a Vidi legújabb igazolása, Kenan Kodro két góljának köszönhetően csapata 0-1-ről fordított és nyert 2-1-re a szívósan küzdő MTK ellen az NB I 5. fordulójában (a piros-kékeknek még csak 4 meccsük van, a Fradi elleni halasztás miatt). Kodro a 62. percben lépett pályára, 10 perccel később értékesített egy – Heister buktatása miatt megítélt – büntetőt, majd újabb 6 minutum elteltével gyönyörűen fejelt a jobb alsóba a szintén új fiúnak számító Makarenko balról érkező beadását követően.

Korai lenne bármit is kijelenteni, de, hogy az Athletic Bilbaótól érkezett támadó álomszerűen debütált a MOL Fehérvár színeiben, az vitathatatlan, miként az is, hogy a válogatott meccsek okozta szünet előtt nagyon kellett ez a siker Szabics Imre együttese számára. A Vidi még mindig nem az a csapat,a melyet halálra kellene dicsérni, mert még mindig rengeteg a hibapont a játékában, de a pályán lévők hozzáállása, egyre inkább észlelhető győzni- és küzdeni akarása feltétlenül előremutató.

A MOL Fehérvár ezzel a 3 ponttal fellépett a tabella 2. helyére, s legközelebb – szeptember 11-én – Mezőkövesden gyarapíthatja majd egységei számát a két rangadó, a Ferencváros és a Puskás Akadémia elleni hazai összecsapások előtt.

A címvédő FTC is győzött ma, a Debrecent verte gólgazdag találkozón 4-2-re. Itt is a vendégek vezettek, de a zöld-fehérek simán fordítottak, még egy 11-est is kihagytak. A további eredmények: ZTE-Honvéd 1-3, Kivárda-Mezőkövesd 2-0.