Tovább tart a Volán gólínsége, de így is összejött 2 pont

2023-02-05

Továbbra is alig tud gólt szerezni, csapnivaló a helyzetkihasználása a Hydro Fehérvár AV19 jégkorong csapatának az osztrák bázisú ICEHL-ben. Ma a védekezés és a kapusteljesítmény újra kiemelkedő volt, így tudott 1-0-ra nyerni Pustertalban a Volán hosszabbítást és szétlövést követően. A győzelmet jelentő találat Hári nevéhez fűződik.

Ezzel a szűk sikerrel sem ment sokra Kevin Constantine együttese, ugyanis az előtte álló két fő rivális, a Capitals és a Klagenfurt egyaránt 3-3- ponttal gazdagodott. Mivel a Linz viszont szintén kissé „lelassult” és ma is kikapott – ugyancsak ráadásban – a Villachtól, még ez a három csapat utolérhető matematikailag az alapszakasz hátralévő hat találkozóján, ám ez már nem több, mint matekozás, aligha hihető ugyanis, hogy a Volán behúz legalább 4 meccset 3 ponttal úgy, hogy közben ez a hármas – vagy legalább kettő közülük – nem nyer meccset, vagy ha nyer is, pont hárommal kevesebbet a hatból, mint a fehérvári egylet…

Mindez tehát azt jelenti, hogy a tavalyi ezüstérmesnek egy lutri ráadásban kell majd kiharcolnia a rájátszás lehetőségét, ami rendkívül nehéz lesz. Nincs gond a csapat erősségével, ám a minden kritikán aluli helyzetkihasználás okán a benne rejlő potenciál csak időnként jön ki, ez pedig kevés a tavalyi siker megismétléséhez.

A következő meccsen éppen a már biztosan az első hatban végző Villach vendége lesz a Volán a nemzetközi szünetet követően, február 14-én, kedden, majd aztán három nappal később egy lutri ljubljanai kirándulás vár rá. Először ezt a két meccset kell behúznia 3-3 ponttal, hogy egyáltalán még bármiben is lehessen reménykedni a könnyebbik utat illetően.