Remek hajrával nyert az Alba Kaposváron

2022-11-23

Egyre inkább formába lendül az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata az NB I felsőházában. Ma a somogyi megyeszékhelyen diadalmaskodott egy kiélezett meccsen úgy, hogy korábbi rossz szokásával ellentétben (Pakson és Körmenden is az utolsó percben, illetve a hosszabbításban kapott ki komoly előny után) az utolsó pillanatig koncentrált volt, sőt, most kifejezetten a véghajrában nyerte meg a találkozót! Bő 8 perccel a vége előtt még 8 pont (80-72) előnyben játszhattak a hazaiak, ám innen repesztett egy 18-4-es etapot az Alba, s végül be is húzta a meccset 103-95-re.

Matthias Zollner alakulata ezzek 6 győzelemmel és 2 vereséggel már a 2. helyen áll a tabellán, lévén a Szolnok kikapott az Alba által egy hónapja agyonvert Oroszlánytól.

Ma Vojvoda és DeCosey 23-23, Ford 22 ponttal vitte a prímet a fehérvári együttesben, de a 12 egységig jutó Pongó és a 11 ponttal záró Somogyi ugyancsak sokat tett a közösbe.

A következő körben, szombaton (november 26., 16.00) a Sopront fogadják Vojvodáék.