Olimpia: Milák aranya mellé két bronz, Hosszúnak ma sem ment

Szerző: garanddesign

2021-07-28

A tokiói ötkarikás játékok legeredményesebb versenynapja a mai – eddig – a magyar küldöttség számára: Milák Kristóf úgy nyert, ahogy csak ő tud, egy mosoly nélkül vette tudomásul a célban, hogy ismét agyonverte a mezőnyt 200 méteres pillangóúszásban, úgy, hogy a rajt előtt 10 perccel elszakadt az úszónadrágja, így gyorsan cserélni kellett. Ezért nem lett világrekord is az eredménye, „csak” olimpiai rekord, mint mondta, fejben megzavarta az „incidens”… Mindeközben a másik véglet: a Rióban három aranyérmet bezsebelő Hosszú Katinka a 400 vegyes után 200-on is messze elmaradt a várakozásoktól, mindössze a 7. helyen végzett.
No, de ez a nap főképp az örömöké! Milák mögött éppen csak lemaradt a dobogóról Kenderesi Tamás, aki a 4. lett 200 pillén, miközben a magyar női vízilabda-válogatott 10-9-re legyőzte az olimpiákon 13 éve veretlen Egyesült Államokat. Férfi kardcsapatunk szállította a nap második érmét, egy bronzot, miután a helyosztón 45-40-re legyőzve a németeket, ezzel pedig 25 év után sikerült újra a dobogón végezni ebben a számban. A slusszpoén a férfi cselgáncsozóknál Tóth Krisztián bronzérme. A magyar fiú a kétszeres Európa-bajnok Mihajl Igolnyikovot győzte le a 90 kilogrammosok között.

Továbbra is remekül áll a Fejér megyei büszkeség, a világbajnok Berecz Zsombor a vitorlázók között Finnben továbbra is tartja 2. helyét, de mivel a versenyen vezető török riválisnak is ugyanannyi pontja van, mint neki, a hátralévő hét futamon még bármi megtörténhet. Augusztus 3-án lesz vége a versenysorozatnak, ha az időjárás nem szól közbe és nem kell halasztani.