Olimpia: ma nem jutott nekünk érem

Szerző: garanddesign

2021-07-26

Bár volt rá komoly esély, a harmadik versenynapot érem nélkül zártuk a tokiói olimpián. A női kardozóknál Márton Anna sérüléssel küzdve jutott el az elődöntőig, ám ott nagy küzdelemben kikapott, majd a bronzasszóban már összeroppant, s nem tudott felkapaszkodni a dobogóra. A férfi triatlonosoknál Bicsák Bence 7. lett, ami remek eredmény. Nem különben a férfi 4×100-as férfi úszó gyors váltó produkciója, amely új országos csúccsal az ötödik helyre volt jó, valamint Milák Kristóf és Hosszú Katinka, akik az első, illetve a második legjobb eredménnyel jutottak tovább 200 férfi pillangón, illetve női vegyesen. Ők kedden a középdöntőben lesznek érdekeltek, majd szerdán jöhet a finálé, amely Milák esetében a magyar köldöttség talán leginkább várt aranyesélyét hozhatja, míg Hosszúnál azt, hogy javít a 400 vegyes kudarca után és dobogós helyen csap a célba.