Olimpia: érem nélküli napot zártunk

Szerző: garanddesign

2021-07-29

A szerdai három érem után ma nem gyarapodott a magyar küldöttség medáliagyűjteménye Tokióban. A dobogóhoz Kapás Boglárka állt – pontosabban úszott – a legközelebb, de a 200 pillangó világbajnokaként is csak a 4. helyen végzett. Sovány vigasz lehet, hogy a legjobb európainak bizonyult. Hosszú Katinkának búcsúszámában 200 háton sem ment, legutóbb Rióban ezüstérmes lett, s körömhegynyivel maradt csak le az aranyról, most mindössze a 20. legjobb időt úszta, így már az előfutamban búcsúzott. A férfiaknál a veterán Cseh László (1:57.64) futamában a 4. lett, összesítésben a 8. idővel bejutott a fináléba 200 vegyesen, mint ahogyan a fiatal Telegdy Ádám is 200 háton a 4. legjobb időeredménnyel. Milák Kristóf sem lassított 200 pillén szerzett aranyát követően, a 2. legjobb idővel lépett túl az előfutamon 100-on, ahol a másik magyar, Szabó Szebasztián is továbbjutott.
Férfi vízilabdázóink 23-1-re lemosták Dél-Afrikát, női kéziseink nagyon gyengén játszva hét góllal kikaptak az oroszoktól, s már csak elméleti esélyük maradt a folytatásra. A Vitorlázóknál Finnben a fejér megyei Berecz Zsombor továbbra is dobogós, a 3. helyen áll a hajrá előtt. Női tőrcsapatunk a 7. pozícióban zárt a japán fővárosban, Mohamed Aida magyar rekorderként ezzel az eredménnyel búcsúzott hatodik (!) olimpiájától.

Pénteken a versenyszerű úszástól is búcsúzó Cseh László és Telegdy Ádám kerülhet éremközelbe, ha kijön számukra a lépés, de önmagában a fináléba jutással már megtették a magukét. Női vízilabdázóink Japánnal meccselnek esélyesként, de világbajnok női súlylökőnk, Márton Anita is dobókörbe áll, ugyanis elkezdődnek az atlétika versenyek is.