Olimpia: beindult a magyar éremgyár, 2 arany, 2 ezüst, 1 bronz

Szerző: garanddesign

2021-08-03

Parádés napon vannak túl a magyar sportolók a tokiói olimpián! Ma annyi érmet nyertek a mieink néhány órán belül, mint ezt megelőzően 10 nap alatt! A kajakos Kopasz Bálint 1000 méteren hozta a magyar küldöttség harmadik aranyát, mögötte pedig Varga Ádám lett a második! A női kajakosoknál Kozák Danuta egy bronzzal „melegített”: 500 méteren párosban Bodonyi Dórával, de a főbb számai még ezután jönnek. Nem sok haja volt az első Fejér megyei aranynak sem, ami végül ezüst lett, de milyen izgalmak után! A váli illetőségű, VVSI nevelésű Berecz Zsombor Finndingiben úgy lett második, hogy az utolsó bójára fordulva még aranyérmesnek hihette magát, ám a legvégén nagy riválisa, az angol Scott be tudott jönni a negyedik pozícióba, amivel éppencsak, de az övé lett az arany. Berecz megnyerte a futamot és vele az ezüstöt. Hatalmasat ment! Mint ahogy a birkózószőnyegen Lórincz Tamás, aki 2-1-re verte a 77 kg-os kötöttfogású fináléban a kirgiz Mahmudovot!
Szenzációs lezárása ez egy hosszú és eredményes pályafutásnak, mert a 35 éves birkózó is visszavonult ezzel a döntővel. Nos, így kell búcsúzni! De ha azt is hozzátesszük, hogy a másik Lőrincz-testvér, Viktor is megnyerte az elődöntőjét, azaz holnap az aranyért meccselhet, akkor ma nem is öt, hanem hat érmet nyertünk, de egynél csak holnap derül ki, hogy arany-e vagy ezüst lesz. Női vízilabdásaink is nyertek a negyeddöntőben Hollandia ellen 14-11-re, így minimum a bronzcsatában ott lesznek. Két 4. hely után, aligha lennének elégedettek egy újabbal…

Szerdán jönnek újabb kajak-kenu döntők, a már említett birkózó finálé is, ami újabb szépen csillogó magyar érmeket sejtet!