Női röplabda: újabb MÁV Előre vereség

2023-04-13

Az 5.-8. helyekért zajló rájátszás második mérkőzésén hazai pályán is 3-0-ra kikapott a Kaposvártól a MÁV Előre SC-ST Solar a női röplabda Extraligában, így ha hétfőn nem történik csoda Somogyban, akkor a kiesés elkerüléséért játszik egy kik-ki párharcot – valószínűleg – az MTK-val. A fővárosi kék-fehérek  is 0-2-re állnak az UTE ellen, s nekik sincs sok sanszuk már a párharcot megfordítani.

A MÁV Előrés lányoknak az új vezetőedző, a lengyel Lukasz Marcin sem tudott segíteni, sőt, a korábbiaknál is harmatosabb produkcióval most egyik játszmában sem volt reális esélye a sikerre. A 25-16, 25-19 és 25-15-ös szettek magukért beszélnek, mint ahogy az is, hogy az egész mérkőzésen egyetlen egyszer, a harmadik szett elején 1-0-nál vezetett a Loki, de még döntetlen állás is csak a második és  harmadik játszmában volt, 1-1-nél…

Ennél csak jobban lehet produkálni, így a következő, hétfői találkozón Kaposváron remélhetőleg legalább egy becsületjátszmát meg tudnak nyerni Tóth Jázminék.