Női röplabda: fontos MÁV Előre győzelem az MTK ellen

2023-04-29

Idegenben 3-1-re legyőzte kedvenc ellenfelét, az MTK-t a női röplabda Extraliga 7. helyéért (és a bennmaradásért) zajló, az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc első, budapesti mérkőzésén a MÁV Előre SC-ST Solar, így lélektanilag (is) nagyon fontos sikert ért el. A második találkozóra május 2-án, kedden 18.00 órakor kerül sor a Videoton Oktatási Központban (VOK).

Három hónap és egy nap telt el a MÁV Előre SC-ST Solar legutóbbi győzelme óta, így nem csoda, hogy most az utolsó szalmaszálba kapaszkodik és ki-ki párharcot vív az MTK-val. Azzal az MTK-val amelyet ama bizonyos három hónappal ezelőtti meccsen utoljára meg tudott verni 3-1-re, sőt az egyetlen csapat, amelyet meg tudott verni ebben az idényben (!!!), hiszen ősszel is 3-1-re nyert a fehérvári egylet, mindenki más viszont oda-vissza verte a Lokis lányokat…

Ma is jobb volt a MÁV Előre, az első játszmát fölényesen hozta, a másodikat is magabiztosan, sőt a harmadikban 23-23 után 2 pontra állt a 3-0-hoz, de ott még nem tudott pontot tenni a meccs végére.

A negyedik szettben már újra egyértelmű volt a fehérvári fölény, így a 27 pontos Dvoracek vezérletével 25-15-re behúzta a játékrészt, egyben a mérkőzést.

A keddi összecsapáson egyértelműen a hazaiak lesznek már az esélyesebbek, s ha azt a találkozót is sikerrel abszolválják, nagyon közel kerül számukra az Extraligás tagság megőrzése.