Női röplabda: Békéscsabán újabb MÁV Előre vereség

2023-03-29

A harmadik mérkőzésen sem történt meglepetés, még egészen pici sem: ismét 3-0-ra kikapott a Békéscsabától a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének harmadik találkozóján a MÁV Előre SC-ST Solar, így összesítésben a lila-fehérek simán bemasíroztak az elődöntőbe, míg a fehérvári hölgyek a kiesés elleni csatározásokban folytatják.

A mai csabai meccsen volt a legharmatosabb Nagy Fanni csapatának ellenállása. Pedig az első játszmát jól kezdte, Narancic kétszer is ászt nyitott, Ertz pedig két támadást is szépen fejezett be. 0-4, majd 1-5 után elkezdtek remegni a kezek, nem a hazaiak javultak nagyon fel, egymás után jöttek a rontott nyitások és támadások, de 14-14-ig így is fej-fej mellett haladtak a küzdő felek. Ekkor azonban zsinórban hat pontot ért el a házigazda és végül simán, 25-18-ra behúzta a szettet, amelyben nem kevesebb, mint 12 hazai pontot a MÁV-os lányok hibája adott, nem a jó csabai támadások. Ritka az ilyen indiszponáltság.

A második játszma 7-7-ig volt szoros, aztán szépen nyílt egyre jobban ki az olló, 24-14 után már nem volt kérdés, simán belefért három vendégpont is, végül 17-re nyert a viharsarki gárda.

A záró játékrészben még kevesebb kérdés volt, 17-13-ig még úgy-ahogy tartotta magát a MÁV Előre, aztán egy 8-1-es rohanással eldőlt minden.