Női röplabda: a MÁV Előre megszorongatta a favoritot

2023-03-26

Meglepetés ismét nem történt, a korábbi sokszoros bajnok, Közép-európai Liga-győztes Békéscsaba Székesfehérváron is nyert a MÁV Előre SC-ST Solar csapata ellen a női röplabda Extraliga negyeddöntőjének második összecsapásán, így összesítésben már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Ezúttal jóval szorosabban alakultak a játszmák (25:21, 25:23, 25:23), mint néhány napja a Viharsarokban, a hazaiak némi szerencsével akár nyerhettek is volna, de a csabaiak győzelme mindenképpen megérdemelt, mert kulcspillanatokban jobb döntéseket hoztak, mint a Lokis hölgyek.

Folytatás szerdán, Békéscsabán.

A másik három negyeddöntő közül az egyiken történt egyenlítés, a Kaposvár hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Nyíregyházát. A Szent Benedek RA a Békéscsabához hasonlóan – 2-0-ra vezet összesítésben az UTE ellenében, míg a Vasas 1-0-ra vezet az MTK ellen, itt csak holnap lesz a második mérkőzés.