Női kézilabda: az AFKC elkapta az MTK-t és előzött

2023-03-10

Hazai környezetben fordulatos összecsapáson, nagy küzdelemben, izgalmas végjáték után 26-24-re legyőzte az MTK-t az Alba Fehérvár KC a női kézilabda NB I-ben, így a tabellán meg is előzte ellenfelét, átvéve a 6. pozíciót. A hazai gólok közül Takó hatot, Stosic és Smbatian egyaránt ötöt vállalt.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, s ha a kapuban Kubina nem véd hét alkalommal is, akkor nem csak 13-11-re vezetett volna az MTK, hanem akár 5-6 góllal is. A második játékrészben ennek ellenére már Pijevic állt a hazai kapuban, s ő még több bravúrt bemutatott, mint posztriválisa, 11 alkalommal állta útját a fővárosiak próbálkozásainak, de összességében is egy kicsit feszesebb lett az AFKC védekezése, míg támadásait pontosabban fejezte be.

Ezeknek köszönhetően elhúzott öt góllal, ám mielőtt hátradőlhetett volna a kispadon Józsa Krisztián vezetőedző, amikor éppen 8 perccel a befejezés előtt 25-20 állt az eredményjelzőn, akkor 5 és fél perc alatt felzárkózott 25-24-re az MTK! A végjátékban azonban a szerencse mellett a higgadtság és a kapusteljesítmény is fehérvári oldalon volt erősebb faktor, 58:27-nél Takó bevágta a 26. hazai találatot, majd a maradék másfél percben már nem kapott gólt, köszönhetően a látogatók több pontatlan támadásának, a legvégén pedig Pijevicnek, aki 6 másodperccel a végső dudaszó előtt kivédte Pál Tamara hetesét.

Fontos két pontot zsákmányolt az AFKC, hiszen 2 ponttal ellépett az MTK-tól a 6. helyen, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet is játszott riválisánál.

A jövő héten komoly erőpróba vár az Albás lányokra, ugyanis a legutóbbi bronzérmes, most az 5. helyen álló Mosonmagyaróvár otthonába látogatnak pénteken, majd egy héttel később, március 24-én, 18.00 órakor a Budaörsöt fogadják. Előbbi találkozón bravúr lenne a pontszerzés, utóbbin viszont kötelező a győzelem.