Női kézi: simán verte az AFKC-t az ETO

Szerző: Mátay Balázs

2024-03-19

Ahogy az elmúlt 20 évben szinte mindig, ezúttal sem tanúsított nagy ellenállást a topfavorit Győri Audi ETO KC ellen az Alba Fehérvár KC a női kézilabda NB I-ben, így a zöld-fehérek megerőltetés nélkül nyertek idegenben is 37-21-re.

Az első gólt a norvég világbajnok Brattset szerezte a zöld-fehérek részéről, már az első támadásból, a különbség pedig egyre csak nőtt, a hazai alakulat az első 24 másodpercet követően mindvégig hátrányban volt. AFKC az első játékrészben legalább hellyel-közzel tudta követni az ETO tempóját, a félidei 11-16 vállalható különbség volt, sőt, a folytatásban rögtön 12-16-ra zárkózott fel az éppen győri nevelésű kölcsönjátékos, Kövér Luca révén az AFKC, de aztán egyre jobban szétnyílt az olló bő 10 perccel később már tíz volt közte, és végül a BL-negyeddöntőre hangoló győriek simán érvényesítették a papírformát 16 gólos különbségű sikerükkel.

A fehérvári hölgyek közül Szabó Kitti 5, Smbatian 4 góljáért, a kapuban pedig Tóth Nikolett 33 %-os védési hatékonyságáért dicsérhető, a többiek igyekeztek, de nem tudtak sokat hozzátenni az összképhez.

A kapuban Tóth mellett lehetőséget kapott az új orosz igazolás, Kayumova, de 23 lövésből csak kettőt tudott hárítani, ami kifejezetten gyenge mutató. Nyilván ennél többet tud és fog is mutatni majd a folytatásban, amely legközelebb éppen az egyik legfőbb rivális, az MTK elleni idegenbeli rangadót jelenti majd, március 28-án, 18.00 órakor. Az Alba 12 ponttal jelenleg a 10., az MTK 13 egységgel a 8. helyen áll, így ez a fővárosi mérkőzés rendkívül fontos lesz Horváth Roland csapata számára, ha nem szeretne  a kiesőzónába csúszni, amely jelenleg 3 pontra van már csak a fehérvári csapattól.