NL: az olaszok jobbak voltak, de helytálltunk

Szerző: Media24

2022-06-07

A bravúros angolverést követően néhány nappal már az első fordulóban a németekkel döntetlent játszó Olaszország vendége volt a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája A-ligájának 3. csoportjában. A cesenai összecsapáson – az angolokkal ellentétben – éles, motivált ellenfél várt a mieinkre, amely több helyzetéből kettőt már az első félidő hajrájáig kihasznált. Marco Rossi csapata 0-2 és egy olasz kapufa után „érekezett meg” igazából a meccsbe, amikor már elúszott a hajó. Egy szerencsés öngóllal (Fiola beadásába Mancini ért bele rosszul) sikerült a szépítés, de az egyenlítés nem jött össze, az olaszok jobbak voltak, ennyivel mindenképpen megérdemelten nyertek.

A másik találkozón Anglia a hajrában mentett pontot Németországban, így két meccs után egyetlen ponttal sereghajtók, míg a németek 2 ponttal a 3. helyen állnak a 4 pontos olaszok és a 3 egységgel rendelkező magyar alakulat mögött.

A pénteki harmadik fordulóban magyar-német és angol-olasz találkozókat rendeznek.