Négy fehérvárival verték a szlovákokat férfi kosarasaink

2022-08-12

Felkészülési mérkőzésen a két Grúzia elleni szoros győzelem után Szlovákia legjobbjai ellen is nyerni tudott (72-67) a magyar férfi kosárlabda-válogatott. A kecskeméti összecsapás is a közelgő vb-selejtezők és a szeptemberi Európa-bajnokság jegyében zajlott. Ez volt az utolsó hazai tesztmeccs a jövő heti horvátországi kiruccanás, valamint a litvánok kelleni hazai (08.24), majd a csehek elleni idegenbeli (08.27) világbajnoki selejtező előtt.

A mieink sok hibával játszottak, de így is voltak szép megoldások, jó periódusok a találkozón. Örömteli, hogy az Alba Fehérvár mind a négy kerettagja pályára lépett, hasonlóra korábban még nem volt példa. Szabó Zsolt 6, Vojvoda 4 (őt már a szünet után pihentette a Ivkovics kapitány), Somogy és Pongó 2-2 pontot tett a közösbe.

Ugyancsak 2 pontot dobott a Fehérvárról éppen most, a nyáron Szolnokra igazolt Lukács Norbert. A fehérvári nevelésű és innen a Real Madridig jutó hanga Ádám 9 (ő is pihent a második félidőben) és a szintén az Albában éljátékossá vált, jelenleg a Falcóban pattogtató Keller Ákos 7 egységet termelt.