NB II: fontos idegenbeli meccsen szakadt meg a Csákvár nyeretlensége

2023-04-12

Miután az elmúlt időszakban nem tudott nyerni a labdarúgó NB II-ben az ősszel kiválóan szereplő Csákvár, egyre hátrébb csúszott a tabellán. Ezért volt kiemelten fontos számára, hogy a mai békéscsabai meccsnek a 15. helyről nekifutva végre 3 ponttal gazdagodjon. Ez sikerült is, Magyar két találatával 2-1-re nyert, megszerezve első bajnoki győzelmét 2023-ban, egyben előre lépett a 14. helyre.

A középmezőnytől így nem szakadt le Tóth Balázs csapata, sőt, annyira sűrű lett a tabella középső harmada, hogy a jelenleg 9. helyen álló Győri ETO is mindössze két ponttal gyűjtött többet, mint a csákvári egylet.

Van tehát előrelépési lehetőség, ám ehhez gyakrabban kell nyerni, mert egy újabb rossz szériával a bajnoki osztályok átszervezése és több kieső okán könnyen oda lehet keveredni a búcsúzók, avagy az osztályozós gárdák közé…

A Csákvár a következő körben, április 16-án, vasárnap 17.00 órakor a kupadöntős Budafokot fogadja.

(Fotó: BMH – Für Henrik )