Nagy Evelin Egerben is bearanyozódott

2022-06-12

Az elmúlt napokban Eger adott otthont az utánpótlás korosztályok egyik legrangosabb nemzetközi ökölvívó viadalának. A 71. Bornemissza Gergely Emlékversenyen remek öklözéssel szerzett aranyérmet a hazai női mezőny egyre meghatározóbb tagja, a Fehérvár Küzdősport SE sportolója, Nagy Evelin, aki a hölgyek 57 kg-os súlycsoportjában előbb honi riválisa, Kathi Bernadett, majd a döntőben a kanadai Al-Ahmedieh legyőzésével állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Turós Arnold másik tanítványa, a fiúknál 67 kg-ban kötelek közé lépő Balogh Bálint helytállt, de 4-1-es pontozással kikapott Király Balázstól, így végül az 5. helyen fejezte be a nívós egri megmérettetést.

– Evelin eddig is jól „nézett ki” a ringben, ennek ellenére folyamatos a fejlődése, versenyről versenyre egyre jobb teljesítményt nyújt. A döntőben legyőzött Al-Ahmedieh elleni sikerében jelentős szerepet játszhatott, hogy előzőleg egy, a kanadai lány által legyőzött ukrán válogatottal és egy Európa-bajnokkal is edzőkesztyűzött – tájékoztatott a Fehérvár Küzdősport SE vezetőedzője, Turós Arnold.

A székesfehérvári ökölvívók az idei esztendőben szépen gyűjtögetik az érmeket, s a korosztályos válogatottban is lehetőséget kaptak néhányan, akik ott is megmutathatták, hogy lehet rájuk számítani nemzeti színekben is.