Későn ébredt Sopronban az Alba

2022-04-20

Ritkán dobott 80 pont alatt ebben a bajnokságban az Alba Fehérvár NB I-es férfi kosárlabda csapata, de akkor nem is nyert. Miként ma sem, Sopronban. A harmadik negyedben már 20 ponttal is vezetett a hazai egylet, eztán ébredtek a vendégek, akik a hajrára fel is zárkóztak 2 pontra, ám fordítaniuk nem sikerült, mert az utolsó bő 3 percben támadásban mindent elhibáztak, mindössze 2 pontot szereztek, miközben a Sopron nyolcat. A vége így 83-75 lett. Matthias Zollner együttesében most a 23 pontos Vojvoda és a 17-ig jutó Fakuade dicsérhető, a többiek hullámzó vagy kifejezetten gyenge teljesítményt produkáltak.

A Sopron beérte a tabellán a 4. helyen az Albát, s igen valószínű, hogy erről a pozícióról a középházi csatározások utolsó körében a két csapat fehérvári meccse dönt majd.

A negyeddöntős rájátszásban fontos lesz a pályaelőny, ezért lenne igazából fontos elcsípnie legalább a 4. helyet az Albának, amely a következő körben, április 27-én, szerdán 18.00 órakor a Körmendet fogadja. Amennyiben le is győzi, még arra is maradna halovány sansza, hogy a 3. helyet is elcsípje a végén.

(Fotó: Hunbasket.hu)