Jégkorong vb: csak a szerencse hiányzott a bennmaradáshoz

Szerző: Mátay Balázs

2023-05-22

Már 3-1-re is vezetett Ausztria ellen a magyar jégkorong-válogatott az elit világbajnokság csoportkörének zárómérkőzésén, ám az osztrákok egyenlíteni tudtak, miközben több lehetőségünk volt megszerezni a győzelmet. A hosszabbítás sem hozott eredményt, így 3-3 után a büntetőpárbaj, a rávezetéses szétlövés döntött, Ausztria javára. Mivel mindkét csapatnak 3-3- pontja lett így, az egymás elleni eredmény a „sógoroknak” kedvezett, ők maradtak bent az elitmezőnyben, mi pedig óriási sanszot elmulasztva mehetünk vissza jövőre az 1/A Divízióba, hogy újra megpróbáljunk visszajutni a legjobbak közé.

Mindenesetre jár a kalapemelés a magyar csapatnak, köztük a nyolc székesfehérvári játékosnak (Horváth D., Horváth M., Stipsicz, Erdély, Bartalis, Hári, Terbócs, Németh K.), mert egyre inkább belenőnek az elitmezőnybe. Legközelebb talán a szerencse is velünk lesz.

Mindenesetre az, hogy minden meccsen ütöttünk gólt, s két harmadon át a finnekkel, amerikaiakkal, a németekkel és egy darabig a svédekkel is felvettük a versenyt, a dánok ellen pedig még szorosabb volt, jelzi az előrelépést. Kár, hogy a franciák elleni siker mellé ma nem jött össze az újabb, megérdemelték volna fiaink.

A másik csoportból Szlovénia esett ki, ők is a Divízió 1/A-ban folytatják.