Jégkorong BL: hazai zakóval startolt a Volán

2022-09-01

Nem sikerült borítania a papírformát a Hydro Fehérvár AV19 jégkorong csapatának a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, hazai pályán szaladt bele egy 7-1-es pofonba a korábbi győztes Zürich Lions ellen. Rögtön a meccs elején gólt kapott Kevin Constantine alakulata, majd alig 13 perc után már 0-3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően érkezett meg igazán a BL-be a Volán, Terbócs szépített még az első harmad végén. A folytatásban voltak helyzetek itt is, ott is, feljebb zárkózhatott volna az AV19, de ütött gól helyett a kapottak jöttek. Megérdemelten nyertek a zürichi oroszlánok.

Folytatás szombaton 18.00 órakor, ugyancsak a Raktár utcai csarnokban a címvédő, svéd Rögle ellen, amely nagyon megszenvedett ma idegenben a GKS Katowicével. A lengyel csapatnak sikerült meglepnie az elején a svéd sztárokat (11 olyan játékosa van a Röglének, aki NHL-es csapat draftoltja, de még nem a tengerentúli klubjában játszik), illetve vannak még néhányan, akik már megjárták a sportág csúcsligáját. A lengyelek nagyon élesek voltak az első pillanattól, már 3-1-re vezettek, de időben ébredtek még a svédek, akik egy 1-4-es záró etappal fordítottak és győztek 5-4-re.

(Fotó: Fehérvár AV19)