Ismét az utolsó percekben vesztett az Alba

Szerző: Mátay Balázs

2022-04-09

Hiába hiányzott 3 légiós kulcsjátékosa (Stark, Fakuade és Smith), 3 perc híján kiválóan játszott a címvédő, egyben listavezető Falco ellen az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I középszakaszának 2. fordulójában. A hajrában 9 pont is volt Matthias Zollner együttesének előnye, sőt, ha Takács nem hibázza el ziccerét, amiből könnyű kosarat szerzett a Falco, majd rögtön ezután egy eladott labdát követően feleslegesen ütött oda ellenfelének a fehérvári irányító, 2+1 ponthoz segítve vetélytársát, szinte biztosan megvan ez a meccs. Itt gyakorlatilag pillanatok alatt lett 11 pontos Alba előny helyett 4. Ez megzavarta a fejeket, az addig szinte nem hibázó Pongó és Vojvoda alig találta a gyűrűt, s számos hibát követett el a hazai csapat, miközben a bajnok semmi extrát nem csinált, mindössze bedobta a helyzeteit. Az Alba gyakorlatilag 3-4 perc alatt lerombolta, amit szépen 54 percen keresztül felépített, a Falco 94-89-re nyert.

Hazai részről Vojvoda 23, Pongó 20, Lukács (a képen) és Szabó 11-11, Davis 10 pontot szerzett. Figyelemreméltó, hogy Vojvoda úgy dobta a 23 pontját, hogy ebben nem volt tripla, ami nála nagyon ritka! Ha a távoli dobásai ültek volna, akkor a győzelem is meglett volna erős eséllyel. Összességében nagyon kevés az Alba csapatszinten dobott 7 triplája. Ennyivel ritkán lehet rangadót nyerni.

Kár az újabb véghajrás vereségért, mert részint megérdemelt győzelem fordult át megint zakóba, részint pedig ez nem tesz jót a csapat önbizalmának sem. Az azonban biztos, hogy az Alba bizonyította: ott a helye a legjobb magyar csapatok között, s bárhol, bárkit le tud győzni. Ennek majd a folytatásban, kiváltképp a rájátszásban nagy szerepe lesz. Tekintettel a nagy hátrányra, a középszakaszból hátralévő hat meccsen már csak a 3.-4. hely megszerzésére lehet esélye, a Falcót és a Szolnokot már nem tudja befogni.

A 4. pozíciót legalább azért lenne szükséges elérniük Vojvodáéknak, hogy a negyeddöntőben náluk legyen a pályaelőny. Tekintettel a listavezető és a 2. helyezett komoly előnyére, a Sopron vagy a Körmend lesz várhatóan az Alba ellenfele, s bizony nagyon nem mindegy, hogy kinél lesz a pályaelőny. A következő körben, április 16-án 17.00 órakor a Szolnok ellen lehet javítani, újra hazai közönség előtt.