Fontos meccsen húzott be 3 pontot a Volán Bécsben

Szerző: Mátay Balázs

2022-11-15

A válogatott szünet alatt két légiósától, Betkertől és Newell-től elköszönt a Hydro Fehérvár AV19, s mivel még nem igazoltak a helyükre senkit, ráadásul néhány sérültje, betege is van a csapatnak, viszonylag kipihenten, de nem a legjobb előjelekkel várta a lendületben lévő spusu Vienna Capitals elleni idegenbeli találkozót az ICEHL alapszakaszában. Ehhez képest három hosszabbításos és egy rendes játékidős vereség után sikerült begyűjtenie a rendkívül fontos 3 pontot Bécsben!

A Volán 0-1-ről fordított O’Brien és Petan találataival, s Olivier Roy újabb remek kapusteljesítményével. Az első két harmadban a fehérvári egylet volt az élesebb, 23-15 volt ekkor a kapuralövési arány. A záró harmadot jobban megnyomták a házigazdák, 15-6-ra hozták a kapuralövési mutatót, mégis ekkor kapták a vesztüket okozó gólt.

Akár így, akár úgy, nagyon kellett Kevin Constantine csapatának ez a rendes játékidős siker, mert egy újabb vereséggel már lépéshátrányba került volna az első hathoz képest, így azonban tartja a lépést az élmezőnnyel, s legközelebb pénteken (11.18) 19.15 órakor Linzben lép jégre egy újabb idegenbeli bravúr reményében.