Foci MK: sima Vidi továbbjutás Monoron

2024-09-14

Saját otthonában 2-0-ra legyőzte a lelkesen focizó Monor FC-t a Fehérvár FC a labdarúgó MOL Magyar Kupa 4. fordulójában, ezzel már messzebb jár, mint egy évvel korábban, amikor – még Bartosz Grzelak irányításával – ugyanebben a körben nagy meglepetésre búcsúzott az ESMTK vendégeként.

A Vidi végig dominálta a találkozót, de sokáig jól állta a sarat a monori egylet. Az első félidő hajrájában aztán a két klubrekordot is tartó – ő a piros-kékek legfiatalabb NB I-ben pályára lépő játékosa és egyben legifjabb első osztályú gólszerzője – Kovács Patrik megszerezte a vezetést csapatának, Milicevic és Simut előkészítését követően egy szép, félfordulásos lövéssel.

A folytatásban is szimpatikusan, nem kizárólag bunkerfocit játszva próbálkoztak a hazaiak, de igazi lehetőséghez nem jutottak néhány célt tévesztő távoli próbálkozáson és beadáson kívül. Pető Tamás pulzusa nem nagyon emelkedhetett meg a piros-kékek kispadján, a hazaiak nem adtak rá okot, a sajátjai pedig uralták a meccset úgy is, hogy nem dolgoztak ki futószalagon ziccereket.

A hajrában azért jött néhány Vidi helyzet, amelyek közül a befejezés előtt néhány perccel Kovács Bence egyet kihasznált, végképp eldöntve a nyitott kérdéseket, sőt, már a hosszabbításban Holendernek is akadt egy ajtó-ablak ziccere, de fölé durrantott. Simán továbbjutott a Fehérvár FC, s várja következő ellenfelét, immár a legjobb 16 közé jutásért.

A Fejér vármegyei csapatok közül továbbjutott az NB III-as Iváncsa a Tiszakécske 4-0-ás kiütésével, ám a Dunaújváros (0-6 hazai pályán a Karcag ellen) és a Csákvár (1-3 Mezőkövesden) elbúcsúzott. A Puskás Akadémia lehet a harmadik vármegyei továbbjutó, ha vasárnap este nyer a harmadosztályú MÁV Haladás VSE ellen Szombathelyen.

(Fotó: Fehérvár FC)