Foci: barátságos döntetlen Luxemburgban

2022-11-17

Utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta 2022-ben ma este a magyar labdarúgó-válogatott. A mieink Luxemburgban 0-1-ről fordítottak, de erre volt válaszuk a hazaiaknak, így 2-2-re végzett egymás ellen a két alakulat.

Ez a találkozó ékesen bizonyította, hogy ma már nincs olyan csapat, amely ellen nem kell megszakadni a győzelemért. Az első 20-22 percben valahol még az öltözőben voltak a mieink, rengeteg pontatlan passz, rossz megoldás jellemezte a játékukat. Nem volt csoda, hogy Styles értelmetlen és pontatlan hazaadása okán már a 7. percbenbüntetőhöz jutottak a luxemburgiak, s meg is szerezték a vezetést.

A magyar egylet a 22. minutumban hozta össze az első helyzetét, ami egyfajta ébresztő is volt, mert ezt követően felpörgött a gárda és Szalai Attila szép, de távoli (majdnem a 16-os vonaláról elért) csukafejeséből összejött az egyenlítés. Alaposan megváltozott a játék képe, már senki sem csodálkozott volna, ha megszerezzük a vezetést. Ami késett, nem múlott: az újonc Németh András értékesítette szépen Kerkez balról érkező beadását a 67. percben.

Végül mégsem jött össze a győzelem, mert egy újabb magyar védelmi kihagyás után a luxemburgiak újonca, Curci lőtt kapura, de a labdát végül a közbelépő Lang rugra a saját hálójába, szerencsétlen mozdulattal. A 2-2 a hazaiakra nézve hízelgő, de pontosan jól érzékelteti, hogy a papíron gyengébb csapatok ellen is meg kell harcolni a sikerért, nem lehet lazatani, nem lehet csak 80 %-on teljesíteni. Erre jók az ilyen tesztmeccsek, hogy ne a tétmérkőzéseken kelljen bosszankodni. Legalábbis ezt reméljük.

A Vidi három kerettagjából most csak Fiola volt a pályán, kezdőként 78 percig, Schön és Dárdai Palkó nem kapott lehetőséget. Talán majd a görögök ellen, vasárnap este.

Dzsudzsák Balázs búcsúmeccse 20.15-korkezdődik majd a Puskás Arénában.