Férfi röplabda: újoncként a döntő küszöbén a MÁV Előre!

2023-04-11

Újabb bravúrt végrehajtva, a korábbi többszörös bajnok és kupagyőztes Kazincbarcika otthonában győzött hatalmas küzdelemben 3-2-re az újonc MÁV Előre SC-Foxconn a férfi röplabda Extraliga elődöntőjének harmadik összecsapásán, így 2-1-re vezet az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban! Ezt az egy meccset hazai pályán, a Videoton Oktatási Központ csarnokában húzhatja be a fehérvári gárda pénteken (április 14.) 19.00 órakor.

A barcikai derbi a várakozásoknak megfelelően végig szorosan alakult: az első játszma egyértelműen a Lokié volt, a másodikban a borsidi gárda jobban hajrázott, egalizált. A harmadik a hajráig a MÁV Előrének állt, ám a végén fordítottak a hazaiak, így 1-2 helyett 2-1-re alakult a meccs állása. A negyedik játékrészt újra a barcikaiak kezdték jobban, de ötpontos vezetésüket a vendégek ledolgozták, s izgalmas hajrában egyenlítettek.

A döntő szettben parádésan kezdett a MÁV Előre, 7-1-re elhúzott. Nem adta fel a Kazinbarcika, 11-9-ig zárkózott, de a hajrá a Lokié volt, így 15-10-re behúzta az ötödik játszmát, egyben 3-2-re  a mérkőzést!

A kék-fehéreknél Koci 19, Pesti 15, Doda és Ambrus 12-12, Eke 10 pontot szerzett. Amennyiben ezt a koncentrációt és remek csapatjátékot tudja tartani Dávid Zoltán csapata, pénteken, hazai pályán megcsinálhatja, amire a legelvakultabb MÁV Előre szurkolók sem számíthattak a szezon kezdetekor, de talán még az alapszakasz végeztével sem: döntőbe juthat újoncként a fehérvári alakulat!

Aki teheti, menjen a VOK-ba és szurkoljon a 19.00 órakor kezdődő meccsen az újabb fehérvári sportsikerért.