Férfi röplabda: oda a MÁV Előre pályaelőnye a fináléban

2023-04-23

Az első két játszmában komoly előnye volt, ám nem tudott élni 6-7 pontos fórjával a MÁV Előre SC-Foxconn, ez pedig nem fért bele a sokkal rutinosabb Fino Kaposvár ellen a férfi röplabda Extraliga döntőjének első összecsapásán. A vendégek nagy hátrányból mind a két szettet meg tudták fordítani, a harmadikban pedig már végig jobban álltak, mint a fehérvári egylet, így nem érdemtelenül nyertek 3-0-ra és vették el a Loki pályaelőnyét.

Összességében az abszolút újonc remekül helyt állt, ám a már említett első két játszmában tetemes előnyüknél elkezdtek kapkodni, gyorsan be akarták fejezni az akciókat, amely sok technikai hibához és az ellenfél számára könnyű ponthoz vezetett.

Mindezek tetejébe a második szett közepén a MÁV Előre kulcsjátékosa, Pesti Marcell bokája kifordult, le kellett cserélni, így gyakorlatilag elmondható, hogy még a szerencse sem volt a hazaiakkal, hiába próbált időkérésekkel lelket verni csapatába Dávid Zoltán vezetőedző. Megérdemelten nyert a rekordbajnok, de az eredmény túlzó, a két csapat között nincs ekkora különbség, sőt, nagyon kevés, inkább higgadtabb és rutinosabb a Kaposvár, mint erősebb.

Nincs mese, a Lokinak a csütörtöki második mérkőzésen, Somogyban kellene visszaadnia a kölcsönt és visszavenni a pályaelőnyt, ám ez csak maximális koncentrációval, higgadtabb és pontosabb játékkal lehetséges. Fontos, hogy a pontgyáros Koci koncentráltabban fejezze be a támadásokat, mint ahogy az is, hogy Pesti és a ma betegsége okán hiányzó Bibók is csapata rendelkezésére álljon.

A csütörtöki, kaposvári derbi este 20.00 órakor kezdődik.