Férfi röplabda: ez igen! A MÁV Előre újoncként döntős!!

Az elődöntő negyedik mérkőzésén is legyőzte a korábbi ötszörös bajnokot, többszörös Magyar Kupa-győztest, a Kazincbarcika csapatát az újonc MÁV Előre SC-Foxconn, így ezzel a sima 3-0-ás sikerrel, összesítésben 3-1-re diadalmaskodva az abszolút újonc fehérvári gárda elsőként jutott be a bajnoki döntőbe! 74 éve nem volt erre példa a magyar röplabdasportban!

Óriási bravúr ez, ragozni sem érdemes, egyszerűen kisebb csodát művelt szisztematikus építkezéssel, jó igazolásokkal és a szezonban folyamatosan nyomon követhető fejlődéssel a Loki!

A sikerkovács tréner, Dávid Zoltán és minden egyes játékos hatalmas tapsot és kalapemelést érdemel, történjék bármi a döntőben! Ez lesz a székesfehérvári röplabdasport első érme (már csak az a kérdés, arany-e avagy ezüst) a sportág legmagasabb osztályában!

A másik ágon a rekordbajnok Kaposvár vezet összesítésben 2-1-re az elmúlt két év bajoka és kupagyőztese, az alap- és középszakaszt is simán megnyerő Pénzügyőr ellen, s mivel vasárnap Somogyban lesz a következő találkozó, immár egyértelműen esélyesebb arra, hogy a MÁV Előre SC-Foxconn kihívója legyen a fináléban.

Addig is ízlelgessük: Extraliga döntős az újonc MÁV Előre!!!

(Fotó: MÁV Előre SC)