Férfi röplabda: egyenlített a MÁV Előre az elődöntőben!

2023-04-07

Amilyen szoros volt néhány napja az első, olyan kiélezett volt a második mérkőzés a férfi röplabda Extraliga elődöntőjében az újonc MÁV Előre SC-Foxconn és a nagy múltú, korábbi ötszörös bajnok Kazincbarcika között. A fehérvári összecsapást szép számú nézősereg előtt (a VOK-ban bő félházat jelentő 500 szurkoló volt jelen) ugyanúgy 3-1-re nyerte meg a Loki, mint ahogy tette azt riválisa a barcikai összecsapáson.

Itt most a vendégek kezdtek jobban, 25-20-ra nyerték az első játszmát, ám a Dávid Zoltán irányította kék-fehérek tudtak újítani és zsinórban három szettet behúzva (25-19, 25-20, 25-20) megnyerték a meccset, 1-1-re alakítva a valamelyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állását.

A két csapat közel egyforma játékerejét jelzi, hogy ebben az idényben hatszor találkoztak egymással és 3-3-ra állnak, de még a játszmaarány is majdnem egyenlő! Ebben az összevetésben is egyetlen szettnyi a Loki előnye: 11-10.

A MÁV Előre részéről Doda 17, Pesti 16, Koci 13,Eke 12 pontot tett a közösbe, ők voltak a mai fontos siker fő letéteményesei.

Folytatás kedden (április 11., 18.00) a Don Bosco Sportközpontban Kazincbarcikán, a következő fehérvári meccs pedig jövő hét végén esedékes, bár a pontos időpont kijelölése még nem történt meg.

A másik ágon érik a meglepetés, ugyanis az elmúlt két év bajnoka és MK-győztese (idén is már ezt a trófeát besöpörte, éppen mostani riválisa ellen), a Pénzügyőr 0-2-re áll a rekordbajnok, ám az alapszakaszt csak az 5. helyen záró, legutóbb 2017-ben aranyat nyerő Kaposvár ellen.