Férfi kosárlabda: az Alba kiütéssel kezdte az elődöntőt

2023-05-03

A második perctől gyakorlatilag végig vezetve, kiütéses győzelmet aratott az Arconic-Alba Fehérvár a Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének első összecsapásán. A 105-73 arányú hazai sikerből hatan is kétszámjegyű ponttermeléssel vették ki a részüket: DeCosey 20, Vojvoda 19, Somogyi 18, Diong 14, Pongó 13, Philmore 10 egységet termelt, még az is simán belefért, hogy ezúttal Ford kissé szürkébb volt, mint szokott, mindössze 3 ponttal zárt.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban ezzel 1-0-ra vezet Alejandro Zubillaga alakulata, amelynek a sima győzelem ellenére is nagyon rá kell készülnie a szombaton (május 6.) 18.00 órakor kezdődő körmendi összecsapásra. Nagyon rutinos, jó erőkből álló csapat ez a Körmend, s ott lesz neki a fanatikus közönsége is, aminek okán nagyon nehéz nyerni ellene a saját oroszlánbarlangjában.

Sorsdöntő lesz ez a szombati derbi, mert ha ezt sikerülne behúznia az Albának, olyan előnybe kerülne minden tekintetben, amit a vasiak aligha tudnának már kompenzálni. Amennyiben viszont a Körmend jön ki jobban a meccsből, megszakítva a fehérvári egylet 12 meccses bajnoki győzelmi sorozatát, az számukra adna komoly bónusz löketet a folytatásra. Láthattuk, hová jutottak hasonló szituációban a Szolnok ellen…