Férfi kosár: az Alba simán verte a Sopront

2024-04-13

Szinte végig vezetve, az összes negyedet megnyerve simán, 105-86-ra verte a férfi kosárlabda NB I felsőházának első negyeddöntő mérkőzésén az Arconic-Alba Fehérvár a Sopron KC-t, ezzel összesítésben is vezet az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcban.

A hazai egylet egy 12-0-ás rohanással rögtön az elején jelezte a vendégeknek, hogy mire számíthat. A folytatásban viszonylag gyorsan talpra állt az SKC, a 9. perc elején már 24-23-ra vezetett, majd a második játékrész elején 32-34-ig jól érezhették magukat a Griffinék. Ezt követően viszont már egyáltalán nem, mert az Alba újra rákapcsolt, s a nagyszünetig 6 pontos, 52-46-os előnyre tett szert.

A folytatásban egyre jobban bedarálta ellenfelét Jandro Zubillaga csapata, amely a harmadik negyed közepén már 18 egységgel tartott előrébb riválisánál, majd a záró játékrész közepén a mezőny legjobbja, Chambers triplájával meg is volt a „közte 20”! A hajrában 105-81-nél már 24 is volt a különbség, innen kozmetikázott 105-86-ig a Sopron.

Az Albában Chambers 24, Vojvoda 22, Barnett 18, Roberts és Philmore 16-16 pontot szórt, de a 8 pontos, 8 lepattanós, 3 blokkot is kiosztó, 25 VAL-os Dickey is sokat tett a magabiztos győzelemért.

A negyeddöntő sorozat kedden (április 16.) 19.00 órakor Sopronban folytatódik.