Férfi kézilabda: egyenlített a Veszprém a fináléban

2023-06-05

Néhány napja a Szeged hat góllal megnyerte az idei férfi kézilabda-bajnoki döntőt az örök rivális Veszprém ellen, hogy aztán a mai visszavágón a bakonyiak nyerjenek simán, héttel (34-27), ami azt jelenti, hogy a bajnok cím a pénteki, szegedi találkozón dől el.

A mai találkozón az elejétől inkább a hazaiak vezettek, de döcögött a játékuk, a szegediek az első félidő hajrájában egyenlítettek, mi több, a második játékrész elején is tartották a lépést a Veszprémmel. Ezt követően pörgött fel igazán Momir Ilics gárdája, a félidő közepén már hat gól volt a fórja, ami a végéig hétre hízott.

A kapuban Cupara parádézott ezúttal, a góllövést illetően pedig Elísson teljesített a legjobban a maga 9 találatával, de Ilic 7 és Pesmalbek 6 gólja is sokat jelentett hazai oldalon.

Minden pénteken dől el. Az, hogy a mérkőzés Szegeden lesz, nem sokat jelent, hiszen ez a két gárda mindent tud a másikról és a BL-ben is akkora verést mért a Telekom Veszprém a Pastor-gárdára, hogy hetekig emésztették, de sokáig nem feledik a Tisza-partján.