Felkészülés: a hajrában ütötte ki bolgár ellenfelét a Vidi

2024-07-11

Megnyerte első tesztmeccsét a Fehérvár FC labdarúgó csapata a szlovéniai edzőtáborozása során. Pető Tamás együttese a bolgár első osztályú FC Hebar alakulatát verte 5-2-re Christensen, Katona, Pető, Larsen és Kovács Patrik találataival. A találkozó 2-2 után a 69. percet követően dőlt el, amikor a teljesen elfáradó bolgár egylet ellen 16 percen belül három gólt szerzett a piros-kék gárda.

A szlovén-osztrák-olasz határnál, az Alpok lábánál, Kranjska Gorában „csak” 28 fokban lejátszott összecsapáson végig a Vidi volt aktívabb, ennek megfelelően mindig ellenfele előtt járt. A vezetést Christensen szerezte meg jogos büntetőből a 14. percben, majd erre gyorsan válaszolti tudott egy közeli, megpattanó lövéssel az FC Hebar.

A folytatásban sokáig nem esett gól, de a helyzetek alapján a Vidi felé billent a mérleg nyelve. Ez a gyakorlatban is bekövetkezett az 54. percben, amikor egy kapu előtti kavarodás végén Katona juttatta a kapuba a játékszert. Erre is viszonylag gyorsan, 9 perc alatt egy élesen belőtt szabadrúgás után válaszolt a bolgár csapat. Ekkor már nem volt a pályán Kastrati, aki a bal szélen játszott és okozott komoly gondokat a zöldeknek, akik nem kímélték, háromszor egymás után rúgták fel úgy, hogy végül le kellett cserélni. Remélhetőleg nem sérült meg…

A hajrára összesetek a bolgárok, ezt pedig ki is használta a 60. percet követően már több fiatallal (Veszelinov, Pető, Kovács P., Babos) felálló fehérvári egylet. A 69. percben Csongvai labdájával Pető lépett ki és lőtt a kapuba, majd Larsen csinált olyat, amit edzésen sem gyakran: 35-ről irgalmatlanul nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba. A pontot az í-re a 16 éves Kovács Patrik tette fel, aki a 85. minutumban Pető Milán átadása után szerzett kapufás találatot.

Összességében jól mozgott a Vidi, amely Szlovéniában legközelebb július 13-án, szombaton 11.30-kor a szlovén második vonal egyik középcsapatával, az NK Jadran Dekanival csap össze ugyancsak a Kranjska Gora Stadionban.

(Fotó: FC Fehérvár)