EL: jól kezdett a Fradi, de ez nem ért pontot

Szerző: Mátay Balázs

2021-09-16

A csoportfavorit német Bayer Leverkusen otthonában kezdte meg szereplését az Európa-liga főtábláján a Ferencváros labdarúgó-csapata. A fővárosi zöld-fehérek kiválóan nyitottak, már a 8. percben megszerezték a vezetést Ryan Mmaee góljával, s az első 15-20 perc összességében is a Fradié volt. Egyre többet veszélyeztetett aztán a hazai egylet, s előbb Palacios találatával még az első félidőben egalizált, majd a második játékrészben a 69. minutumban a győztes gólt is megszerezték Wirtz jóvoltából. Vécseinek volt egy meg nem adott gólja még az első félidőben, amit a VAR vette el tőle, de összességében el kell ismerni, ennyivel jobb volt a német gárda.

A Ferencváros mindenképpen helytállt a BL-erősségű csoport első meccsén, s bőven csíphet még pontokat, akár a Celtic, akár a Betis ellen, akár pedig hazai környezetben a Leverkusen ellen, szóval sok van még hátra a bizonyítványosztásig.

Peter Stöger gárdája a következő fordulóban, szeptember 30-án este a Betis látogat a Groupama Arénába. Annak a meccsnek sem az FTC lesz a favoritja, de fegyelmezett játékkal pontot, pontokat szerezhet.

Ami a G-csoport másik mérkőzését illeti: a spanyol Betis parádés összecsapáson verte 4-3-ra a skót Celtic alakulatát, s bizonyította, hogy a német csapat mellett ő  a fő esélyes  a csoportelsőségre.