EL: a zvezdát is legyűrte, a továbbjutás küszöbén a Fradi!

2022-10-13

Ahogy a Trabzonsport (3-2) és a Monacót (1-0), a Crvena zvezdát is egy góllal (1-0) győzte le a Ferencváros a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, hazai pályán. Ezzel az újabb sikerrel már 9 pontja van a magyar bajnoknak, így egyetlen pontra áll attól, hogy – legrosszabb esetben az Európa-konferencialigában – ott legyen az egyenes kieséses szakaszban. 2004 óta nem volt arra példa, hogy magyar kupacsapat megérje a tavaszt bármely kontinentális sorozatban, igaz, akkoriban még az EL 3. hely nem jelentett folytatást, mivel még nem létezett az EKL…

A zöld-fehérek nagyot küzdöttek a szerbek ellen, aki egy hete alaposan elverték őket (4-1), így azért a zakóért is sikerült revánsot venniük Sztanyiszlav Csercseszov fiainak.

Az első félidőben Zachariassen találatával megérdemelten szerzett vezetést a többet támadó hazai alakulat. A második játékrész elején gyorsan gólt szerzett a zvezda, ám a szép lövés nem ért egyenlítést, mivel a szerb játékosnak a löket előtt a kezéhez is hozzáért a labda.

Nem sokkal később aztán Mitrovics néhány centiméter híján tartotta be nagy vágta után a labdát az oldalvonalon a bal oldalon, majd miután ez sikerült neki, egészen az örös sarkáig robogott, majd szépen „eltette” a labdát Dibusz mellett, ami a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba.

Szerencsére a 61. percben jött egy jó beadás a másik oldalról Pászkától és a mindenki fölé emelkedő Sammy Mmaee szépen fejelt a kapu bal oldalába félmagasan. Ezzel a találattal ki is alakult a 2-1-es végeredmény.

Ehhez kellett a legvégén Dibusz bravúrja is: a Fradi kapusa a 96. percben, a hosszabbítás leteltekor remekül védte a Crvena zvezdának megítélt 17 méteres szabadrúgást!

Még két meccse van hátra a Ferencvárosnak, ám, ha a Trabzonspor ellen idegenben, vagy a Monaco ellen hazai környezetben összehoz még egyetlen pontot, akkor biztosan ott lesz a tavaszi egyenes kieséses szakaszban, legalább az EKL-ben, de, ha ebből az egyből még egy pont lesz, vagy akár több, akkor az EL-ben folytathatja majd.