EL: a helytállás most sem hozott pontot a Fradinak

2021-09-30

Ahogy az első körben Leverkusenben, így ma este a második fordulóban hazai pályán a Betis ellen is becsülettel helytállt, remekül küzdött a Ferencváros labdarúgó csapata az Európa-liga G-csoportjában. A spanyol alakulat kicsit mindenben jobb volt, kicsit többet támadott, kicsit többet birtokolta a labdát, kicsit többet lőtt kapura, így nem csoda, hogy kicsit több gól is szerzett. Hármat egy ellenében.

Uzuni 0-1 után még egy nagyon szép találattal egyenlíteni tudott az első félidőben, de aztán a folytatásban a vendégek a maguk javára fordították az utolsó percig nyílt meccset. A lefújás előtt a Barcelonát is megjárt, Tello villanása döntött, az ő gólja állította be az 1-3-as végeredményt.

A másik találkozón a Bayer Leverkusen könnyedén 4-0-ra győzött a skót Celtic otthonában, így a Fradi október 19-i Glasgow-i vendégjátéka el is döntheti a csoport harmadik helyének a sorsát, s azt, hogy marad esély arra, hogy az új UEFA-sorozatban, az EKL-ben (Európa Konferencia Liga) a zöld-fehérek végül ott lehessenek a tavaszi folytatásban. Ehhez persze győzniük kellene Skóciában, de legalábbis egy pontot szerezniük mindenképpen.

(Fotó: Ferencváros, Facebook)