EKL: Nem volt gála, de továbbment a Vidi

2022-07-28

A 4-1-es hazai odavágó után a visszavágón 2-1-re kikapott az FK Qabalától a labdarúgó Európa-konferencialiga 2. selejtezőkörében a MOL Fehérvár FC, így 5-3-as összesítéssel simán jutott a következő fordulóba, amelyben a moldáv Petrocub Hincesti lesz az ellenfele augusztus első két csütörtökén. Az odavágó ismét Fehérváron, a második meccs pedig moldáviában esedékes.

Michael Boris együttese igencsak laza tempóban focizgatott 3 gólos előnye birtokában, miközben a hazaiak nagyon kapartak egy gólért. Erőfeszítésük a 33. percben hozott eredményt, Muradov szép lövésével megszerezték a vezetést. Nem sokkal azt követően, hogy Bumba két ziccert is elrontott, majd Serafimov közelről lőtt kapufával jelezte: nem alszik teljesen a Vidi sem…

Ekkor végképp felébredt a piros-kék gárda; Bumba büntetőt harcolt ki, amit Nego lazán fölé lőtt, de még az első játékrész vége előtt Zivzivadze értékesítette helyzetét, így mégis döntetlennel vonultak pihenőre a küzdő felek.

A második félidőben tovább nyomott a Qabala, nem adta fel, hogy előnybe kerüljön, de a piros-kékek is veszélyeztettek néha. Ennek eredménye volt Heister szabadrúgása után Fiola kapufás fejese, majd Muradov újabb bombája, ami ugyancsak a lécen csattant.

Felipe Santos már nemcsak kerülgette és „lécezte” a kaput, el is találta, 2-1 oda. Ez a vége, nem volt gála, de a sima továbbjutás megvan, ehhez ennyi kellett.

A folytatásban, kiváltképp a főtáblára jutáshoz azonban ennél sokkal több kell. Főleg a védekezés van még messze Európától, de a nyári lötyögésből is ki kell jönniük a fehérvári játékosoknak, mert ezzel az NB I alsóházi tempóval a hétvégén startoló bajnokságban is beragadhat a rajtnál, ami most már több, mint kellemetlen volna…