Döntetlen a megyei rangadón

2021-09-25

Az első félidőben jobban koncentrált és jobban játszott a Puskás Akadémia a MOL Fehérvár vendégeként, ám a második félidőre „megérkezett” a meccsbe a Vidi is, fordult a kocka. Van Nieff kiállítása után emberelőnybe került a piros-kék alakulat, majd felborult a pálya, de a gól nem jött össze Szabics Imre csapatának. Összességében a 0-0-ás döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett. A Vidi főleg nem, mert bár hét forduló alatt csak egyszer kapott ki, négyszer játszott döntetlent, márpedig sovány 1-1 pontokkal nem lehet versenyben lenni nemhogy a bajnoki címért, de a dobogóért sem.

A folytatásban alaposan fel kell pörögnie a MOL Fehérvárnak, hoznia kell a győzelmeket most már sorozatban, különben már a szezon felénél kukába lehet dobni az érmes reményeket, ami a Vidi múltját – főleg közelmúltját – tekintve nagy csalódás volna a szurkolóknak. Tegyük hozzá: teljes joggal.

A következő körben, október 2-án, szombaton 19.30-kor Debreceni rangadó vár a Vidire, majd a válogatott szünet után október második felében a Honvéd és a Paks ellen hazai pályán, s közben Újpesten lesz jelenése. Egyik sem lesz könnyű meccs, ám ahhoz, hogy céljait elérje a piros-kék egylet, hoznia kell ezeket a találkozókat.