BL: előnyről bukta el 7 perc alatt a Slovan elleni odavágót a Fradi

Szerző: Mátay Balázs

2022-07-20

Nem sikerült revánsot vennie a Ferencvárosnak a labdarúgó Bajnokok Ligájában az 1992-es pozsonyi magyar-aprító gyalázatos kommandós attakért és az akkori 1-4-ért. A Slovan Bratislava 0-1-ről a hajrában fordítva nyert 2-1-re az Groupama Arénában, így előnyösebb helyzetből várhatja a jövő csütörtöki, számára hazai visszavágót a legrangosabb európai klubsorozat második körében. A Fradi vezető gólját Zachariassen szerezte a 70. percben, erre válaszolt kétszer is Kasia és Barszegjan találataival a 80. és a 86. minutumban a Slovan.

Az összképet tekintve a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, sőt, ha az utolsó 15-20 percet nem néznénk, egyértelmű lett volna a hazai siker. Azonban ezt nem lehet megtenni, s be kell ismerni, a Slovan edzője jól reagált a zöld-fehérek vezető találata után, jól váltott szerkezetet és kiválóan cserélt is Vladimir Weiss. Barszegjan igazi vezér lett a végére, előbb tőle indult az egyenlítő gólt érő akció, majd maga fejezett be szépen egy pozsonyi támadást.

A legvégén már szerencséje sem volt az FTC-nek, Civic megpattanó lövése (az alábbi képen) a bal oldali kapufáról vágódott ki a hosszabbításban, pedig ott már verve volt a kapus és a védelem is csak szemmel verte a játékszert…

A hirhedt 1992-es párharcban egyértelműen a jobbik, erősebbik csapat ment tovább, ezúttal viszont az első meccset nem az erősebb egylet nyerte. A Fradi jobb erőkből áll, s ezt a visszavágón be tudja bizonyítani, ami még akkor sem lehetetlen, ha Pozsonyban várhatóan ismét pokoli hangulat várja majd.

A szomorú történelem: 30 évvel ezelőtt a magyar szimpatizánsokat az első meccsen ok nélkül szó szerint alaposan megverték fekete csuklyás szlovák kommandósok, akik már a meccs előtt „kezelésbe vettek” magyar szurkolókat a stadionon kívül, vendéglátó egységekben is. A Dubovsky vezette Slovan azt a meccset 4-1-re megnyerte, majd a két héttel későbbi visszavágón 0-0-át ért el Budapesten, így a továbbjutását ünnepelhette az Üllői úton a Ferencváros elleni BL-ütközetben. Ez volt az első BL-idény (korábban BEK-nek hívták), amit végül a Slovant később simán kiejtő Milan elleni 1-0-ás sikerrel a Marseille nyert meg.