BL: a ManCity kiverte a Bayernt, jön a Real elleni elődöntő!

2023-04-19

Az első mérkőzésen aratott 3-0-ás sikere után nem sokan fogadtak arra, hogy a Manchester City elbukhat a Bayern München elleni párharcban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Jól tették, akik nem fogadtak a bajorokra, ugyanis – bár nagyon igyekezett saját közönsége előtt megnehezíteni a Guardiola-legénység dolgát a Bayern – egy pillanatra sem állt úgy, hogy izgulnia kelljen az angol gárdának. 1-1 lett a vége, összesítésben pedig 4-1 a manchesteri kékeknek, akik az elődöntőben a címvédő Real Madriddal csapnak majd össze.

Az odavágó után ma is nagyon összeszedetten,  koncentráltan focizott a ManCity, s ha Haaland nem rúgja fölé az Upamecano kezezése okán megítélt 11-est az első félidő hajrájában, már akkor végképp minden reményét elvette volna a német alakulatnak. Ami késett, nem múlott, ami nem ment büntetőből, ment akcióból: az 58. percben egy Bayern lehetőség után előrevágott labdával meglódult a City, De Bruyne passzával pedig az elcsúszó Upamecano mellett ellépve Haaland ajtó-ablak ziccerben a kapuig vágtatott, hogy mintegy 10 méterről kilője a bal felső sarkot.

0-4-es összesítés után nem volt már valóban sok kérdés, legfeljebb annyi, hogy legalább a becsületgól össze jön-e a Beyernnek? Jelentem, össze, miután a hajrában Mané az alapvonalról egy City védő kezére vágta a labdát, s bár nem volt helyzet, a 11-est némi videózgatás után jogosan adta meg a játékvezető. Kimmich pontosan célzott, így 1-1 lett a vége. Simán továbbjutott a Manchester City, jöhet az újabb előrehozott finálé az elődöntőben a Real Madrid ellen.

A másik ágon az Internazionale hazai pályán egy remek 3-3-as meccsel lépett tovább a Benfica ellen, köszönhetően a 2-0-ra megnyert odavágónak. Itt olasz, sőt, milánói házi elődöntő lesz: AC Milan – Inter derbi! Mindez azt jelenti, hogy egy olasz csapat biztosan ott lesz a fináléban! A Milan egyébként a Napolit ütötte el a továbbjutástól.

Érdekesség, hogy volt már milánói házi derbi BL-elődöntőben, 2003-ban amikor 0-0 és 1-1 után jutott be a fináléba a Milan, „idegenben” lőtt góllal. Az idézőjel annak szól, hogy a két csapat ugyanabban a stadionban játszott (ma is) hazai pályán, tehát idegenben is otthon volt a Milan…