Bajnokot vert az Alba, a KTE lesz a negyeddöntős ellenfele

2023-04-01

Tét nélküliség ide vagy oda, egészen kiváló, időnként parázs hangulatú rangadót vívott egymással Fehérváron a hazai férfi kosárlabda két élgárdája, a címvédő Falco és a legutóbbi bronzérmes Alba. A presztízscsatát a 17 pontos DeCosey, valamint az egyaránt 15-15 egységet gyűjtő Diong, Pongó és Vojvoda vezérletével a hazaiak nyerték meg 97-91-re.

A meccs eleje inkább a Falcóé volt, majd a folytatás egyértelműen az Albáé. A hajrában már 19 pontos előnye is volt Alejandro Zubillaga alakulatának, ám a játékvezetők néhány idegborzoló ítéletükkel gondoskodtak arról, hogy szorosabb legyen a vége. Ám annyira észnél volt a hazai egylet, hogy igazán közel nem tudott jönni a bajnok,a mellyel néhány nap múlva már Szombathelyen a Magyar Kupa negyeddöntőjében találkoznak. Ott egy meccsen dől el a „Final Four”-részvétel.

A bajnokságban is jön a kieséses szakasz, az Alba pedig végül a 6. helyen végző Kecskeméttel meccsel az elődöntőért. Ez gyakorlatilag a Sopron kétszeri hosszabbításba torkoló nyíregyházi mérkőzésén dőlt el. A simának várt Sopron győzelemből thriller lett a sereghajtó vendégeként, így – mivel a KTE nyert Zalaegerszegen, a Körmend a Paksot, a DEAC pedig a Kaposvárt verte hazai környezetben, a Paks kicsúszott a legjobb 8-ból, a DEAC pedig besurrant – a sokáig hatodiknak tűnő Körmend visszacsúszott a hetedik helyre. A Soproné az ötödik, a KTE-é a hatodik, a DEAC-é a nyolcadik hely.

A negyeddöntőkben tehát Falco – DEAC, Szolnok – Körmend, Alba – Kecskemét, ZTE – Sopron párharcok jönnek. Ezeket azonban megelőzik a jövő héten a Magyar Kupa végküzdelmei. Szerdán este az Alba éppen a Falcohoz látogat, a győztes pedig bejut a hétvégi budapesti négyes MK-fináléba.