Az Alba nyerte a Szolnok elleni kosárlabda rangadót

2023-03-25

Ősszel csak a hosszabbítás döntött a két csapat között a Tisza partján, a hazaiak javára, ám ma a rendes játékidőben, szinte végig vezetve tudott győzni 85-79-re az Arconic-Alba Fehérvár a Szolnoki Olaj ellen a kék-fehérek otthonában a férfi kosárlabda NB I felsőházában az alapszakasz utolsó előtti körében.

Az Albában – sokadszor – Vojvoda volt a vezér, ezúttal 18 pontot szerezve, de az egyaránt 17-17 egységet termelő Pongó Marcell és Philmore, valamint a 11-ig jutó Ford sokat tett a közösbe.

Ezzel a sikerrel – zsinórban a hatodik győzelmével – be is biztosította 3. helyét a ZTE-vel szemben (miután a zalaiak kikaptak Oroszlányban) Alejandro Zubillaga alakulata, amely a záró fordulóban, április 1-jén, szombaton 18.00 órakor a címvédő és jelenlegi listavezető Falco KC-t fogadja újabb – immár teljesen tét nélküli – presztízsmeccsen.

Az, hogy az Alba a negyeddöntőben kivel csap majd össze, az utolsó körben a ZTE – Kecskemét, a Sopron – Nyíregyháza és a Körmend – Atomerőmű SE meccseken dől el. Jelenleg holtversenyben áll a Sopron, Paks, Kecskemét, Körmend négyes, ebben a sorrendben. Jelenleg tehát a Paks a 6., azaz „Albás” pozícióban áll, ám éppen Körmenden ebben a helyzetben kisebb az esélye a sikerre, mint ahogy a KTE-nek is a ZTE vendégeként, ámbár a zalaiak számára sem lesz már tétje a mérkőzésnek, tehát nem lenne meglepő a kecskeméti siker sem.

A realitás azt súgja, a KTE vagy a Körmend lesz a hatodik…