Az Alba a szünet után kiütötte a Paksot

2024-03-02

A válogatott Eb-selejtezői okozta kéthetes szünetet követően a Paks alakulatát fogadta és verte is könnyedén 105-76-ra a férfi kosárlabda NB I felsőházában az Arconic-Alba Fehérvár. Bár még négy forduló hátravan az alapszakaszból, már két körrel korábban eldőlt, hogy jelenlegi pozíciójánál, a 2. helynél hátrébb semmiképpen sem végezhet Alejandro Zubillaga csapata, sőt, miután Debrecenben kikapott a Falco, akár még be is foghatja nagy riválisát, igaz, ez inkább elméleti sansz, mint gyakorlati…

Vojvodáék ezúttal végig jól kosaraztak, koncentráltak voltak és jól működött a védekezés is, nem csak a támadójáték. Ennek okán ne kellett a végén izgulniuk a szurkolóknak, pedig a nagy szünetig szoros volt a csata, ekkor még csak 4 ponttal vezetett az Alba.

A harmadik negyed hozta meg a döntést, amikor Chambers és Barnett vezérletével rohant egy 35-20-as etapot a kék-fehér gárda, amely ehhez még egy laza tízest (28-18) is hozzárakott a záró 10 percben, kialakítva az egy híján 30 pontos különbséget.

Végül Barnett lett 26 ponttal és 12 lepattanóval a mezőny legjobbja, de Philmore 17 pontja és 14 lepattanója, Chambers ugyancsak 17 pontja és 8 asszisztja, valamint Vojvoda 14 és Roberts 11 egysége is kellett a magabiztos sikerhez.

A következő körben, március 10-én, vasárnap 18.00 órakor Sopronban vendégszerepel az Alba.