Asiagóban is nyert, negyeddöntős a Volán!

2023-03-03

Izgalmas, kiélezett, gólgazdag mérkőzésen idegenben 5-4-re verte az olasz Asiagót a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák bázisú jégkorong bajnokság, az ICEHL „play-in”-párharcának második mérkőzésén, így 2-0-val behúzva a párharcot (az első meccsen 4-0-ra nyert a Volán) készülhet a negyeddöntőkre. A fehérvári gólokon Erdély, Stipsicz, Campbell, Kuralt és Hári osztozott.

A mai mérkőzésen a hazaiak kezdtek erősebben, de a gólt a FAV19 szerezte, innentől kedve pedig mindig a vendégek jártak előrébb, a hazaiak igyekeztek egyenlíteni. Ez 3-3-ig sikerült, de aztán a második harmad második felében3-5-re módosult az állás, először vezetett két góllal Kevin Constantine legénysége, innen pedig már csak egy találatra tudott felzárkózni az Asiago, a jól védekező, a találkozót tökéletesen kontroll alatt tartó Volán megőrizte előnyét és behúzta a meccset, egyben a párharcot is.

A statisztikák nem hazudnak, mind a három harmadot a fehérvári egylet nyerte meg ebben a tekintetben is, összességében 30-21 volt a kapuralövési arány a vendégeknek, a győzelem így nem vitatható.

A másik ágon a Linz 6-2-re nyert Grazban, a párharc így 1-1-re áll, csak vasárnap dől el, melyik csapattal lesz teljes a negyeddöntős mezőny.

A playoff már jövő héten kezdődik, először az alapszakasz-győztes Bozen választ ellenfelet magának az 5.-8. helyezettek közül, majd a Salzburg, végül pedig az Innsbruck. A 4. helyezett Villach azt kapja, aki marad a végére. Tekintettel arra, hogy a Volán tavaly döntős volt, „végigsöpörte” a rájátszást a fináléig, nem feltétlenül biztos, hogy a Bolzano (HC Bozen) fogja ellenfeléül választani, s még az sem biztos, hogy a címvédő Salzburg nem ugyanígy fog tenni, bár ők nem szoktak megijedni senkitől, ez is benne van a pakliban. Az mindenesetre szinte biztosra vehető, hogy a Bozen, Salzburg, Innsbruck hármasból kerül ki a negyeddöntős rivális, az pedig egészen biztos, hogy a Volán idén nem lesz pályaelőnybe, bárki is legyen az ellenfél.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párviadal kedden (március 7.) kezdődik – a Volán szempontjából idegenben -, majd 10-én (péntek), 12-én (vasárnap) és 14-én (kedd) lesznek a további találkozók. Amennyiben nincs „söprés”, nem dől el a csata négy meccsen, akkor március 17-én (péntek) esedékes az ötödik, ha szükséges, március 19-én (vasárnap) a hatodik, 21-én (kedd) pedig a hetedik összecsapás.

(Fotó: Asiago Hockey)