Alba: vereség Szolnokon, hosszabbításban

2022-12-06

Az idei bajnokságban már másodszor kapott ki a hosszabbításban (94-91) az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata az NB I-ben, ami azért fájó, mert idegenben, Szolnokon nagyon közel volt ahhoz, hogy rangadót nyerjen. Matthias Zollner alakulata nem kezdett jól, s nem is folytatta jobban, így már volt 20 pont is a két csapat között, nem at Alba javára. Aztán jött a harmadik játékrész, amit 16 ponttal behúzott, majd a záró negyed befejezéséig ki is egyenlített. Az ütközet a ráadás utolsó percében dőlt el, amikor 91-90-nél a hazaiak bevágtak egy triplát, Vojvoda viszont kihagyta a maga trojkáját. Ezen ment el a fehérvári győzelem. na, meg az első félidőn, ami után a felzárkózás túl sok energiát emésztett fel.

A fehérvári együttesben Pongó 26, Vojvoda 25 pontot szórt, de ez sem volt elég, mint ahogy DeCosey 15 és Ford 10 egysége sem.

A vereség ellenére is marad a dobogó az Alba, de ahhoz, hogy az alapszakasz végére az első kettőben legyen, amivel a playoffban a döntőig pályaelőny leehetne, ahhoz az iylen meccseket meg kell nyernie. Három versége van 7 sikere mellett a Zollner-legénységének 3 veresége van, ebből kettőt hosszabbításban, egyet az utolsó másodpercekben volt kénytelen elkönyvelni, s nüanszokra állt attól, hogy megnyerje az első 10 meccsét. Ehelyett „csak” 7 siker áll a neve mellett.

A következő fordulóban a DEAC ellen hazai pályán lehet javítani pénteken (december 9.) 18.00 órakor.