Alba: négy zakó után győzelem a Honvéd otthonában

2023-02-10

Bár az első félidő után még minimális hátrányban volt, a harmadik harmadban – régi jó szokásához visszatérve – odapörkölt ellenfelének az Arconic-Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I/A alapszakaszának 20. körében. A néhány napja edzőt váltó alakulat a Budapesti Honvéd vendégeként végül úgy nyert 102-87-re, hogy még egy átaludt 3 perces, 2-12-es periódus is belefért.

Mindazonáltal 70-91 után az az utolsó szűk 6 perc első fele az nem mutatott jól. Ezt sokszor nem lehet eljátszani, mert még ilyen kevés idő alatt is ki lehet kapni akár 21 pontos előnyből is, ha a csapat nemcsak elhiszi, hogy megvan a meccs, de úgy is csinál, mintha már nem lenne a pályán… 70-91-ről 3 perc alatt 82-93 lett, de aztán legalább már annyira nem szórakozta el a legvégét az immár Alejandro Zubillaga által trenírozott fehérvári gárda, hogy még jobban közelebb jöjjön a Honvéd, sőt!

Ford egy duplát, Vojvoda pedig két trojkát vágott be pillanatok alatt, így végül a százpontos határt is átlépte a vendégsereg, s 102-87- re simán nyert.

Az Alba legeredményesebbje Vojvoda lett a maga 29 pontjával, de a 20 pontos Somogyi és a 17-ig jutó DeCosey is jól teljesített. Pongo 12 és Ford 10 pontja is kellett a sikerhez, de ők tudnak ennél jóval többet is, pontgyártásban, de főleg játékban. A nem említett két légiós, Philmore (4) és Diong (6) pedig kifejezetten gyengén kosarazott, tőlük sokkal több kell a folytatásban.

Apropó, folytatás: a következő ellenfél a Kaposvár lesz majd szerdán (február 15.) 18.00 órakor hazai környezetben. Ezen a találkozón is kötelező lesz a győzelem, hogy valamennyire kiegyenesítse az elrontott négy meccset az Alba, amely tartja 4. helyét a tabellán.